• 1 VILLAGE INN SPONSORSHIP FOR KILARA OG
  • 1 Cavanaghs of Fermoy D3FL WINNERS
  • 1 Hurling 2013
  • 1 ARAGLEN RACQUETBALL JUNIOR PARENT TOURNAMENT
  • 1 2005 Football Champions

Latest News

AVONDHU BOARD CHAMPIONSHIP DRAWS
12/02/2019
Synergy Fermoy Credit Union Junior Football Championship 2019Round  OneA Mallow  V FermoyB...
read on


CLUB ACTIVITIES FOR FEBRUARY
06/02/2019
Please see Club  Activities for February  Below9/2/19 Presentation of Medals to Kilara Og...
read on



also in the news :
30/01/2019
Araglen Gaa Membership...
30/01/2019
The first meeting of...
16/01/2019
The Agm Of the Araglen...
02/01/2019
Araglen Juvenile Gaa...

 


Saturday 22nd June, 2019
Cavanaghs Of Fermoy Group Two Div Two Hurling League
19:00 Ballyhea vs Araglen Dwaine Collins (Pending) Ballyhea
Wednesday 26th June, 2019
19:00 Araglen vs Newtownshandrum John O Brien Araglin
view all fixtures here

Saturday 27th April, 2019
Cavanaghs Of Fermoy Group Two Div Two Hurling League
Kildorrery 3 - 12 vs 0 - 12 Araglen
Saturday 13th April, 2019
Fermoy 1 - 14 vs 0 - 4 Araglen
Sunday 24th March, 2019
Araglen 1 - 12 vs 1 - 13 Ballyclough
Tuesday 04th June, 2019
Cavanaghs Of Fermoy Div Three Football League
Doneraile - vs - Araglen
Friday 10th May, 2019
Araglen 1 - 4 vs 2 - 7 Buttevant
Saturday 06th April, 2019
Araglen 0 - 5 vs 4 - 15 Abbey Rovers
Sunday 10th March, 2019
Fermoy 2 - 4 vs 2 - 7 Araglen
view all results here

view all fixtures here

Saturday 04th May, 2019
Junior B Hurling Championship
Araglen 2 - 15 vs 0 - 10 Gabriel Rangers
Sunday 02nd June, 2019
Junior C Football Championship
Glenlara 0 - 9 vs 2 - 14 Araglen
Friday 19th April, 2019
Araglen 1 - 6 vs 4 - 9 St Johns
view all results here

Thursday 04th July, 2019
Champ 18 H Div 1 Blue
19:30 Buttevant vs Charleville TBC Buttevant
19:30 Kanturk vs Kildorrery TBC Kanturk
Thursday 11th July, 2019
19:30 Buttevant vs Kanturk TBC Buttevant
19:30 Kildorrery vs Charleville TBC Kildorrery
Thursday 04th July, 2019
Champ 18 H Div 1 RED
19:30 Ballycastle Gaels vs Bye TBC Ballyhooley
19:30 Fermoy vs Ballygiblin TBC Fermoy
Thursday 11th July, 2019
19:30 Bye vs Ballygiblin TBC BYE
19:30 Fermoy vs Ballycastle Gaels TBC Fermoy
Thursday 04th July, 2019
Champ 18 H Div 2 Blue
19:30 Ballyhea vs Keale Gaels TBC Ballyhea
19:30 St Kevins vs Killavullen TBC St Kevins
Thursday 11th July, 2019
19:30 Ballyhea vs St Kevins TBC Ballyhea
19:30 Killavullen vs Keale Gaels TBC Killavullen
Thursday 04th July, 2019
Champ 18 H Div 2 RED
19:30 Clyda Rovers vs Kilara Og TBC Mourneabbey
19:30 Kilshannig vs Liscarroll/Churchtown Gaels TBC Glantane
Thursday 11th July, 2019
19:30 Kilara Og vs Liscarroll/Churchtown Gaels TBC Kilworth
19:30 Kilshannig vs Clyda Rovers TBC Glantane
Thursday 04th July, 2019
Champ 18 H Div 3
19:30 Grenagh vs St Dominics TBC Grenagh
19:30 St Marks vs Banteer TBC St Marks
Thursday 20th June, 2019
18 DIV 1 HL
19:30 Ballycastle Gaels vs Kanturk Dave Farrell Jnr Castletownroche
19:30 Charleville vs Buttevant Eoin Walsh Charleville
19:30 Fermoy vs Ballygiblin Bernard Kiernan Fermoy
Sunday 23rd June, 2019
18 DIV 1 HL FINAL
15:00 1 v 2 vs 2 v 1 TBC TBC
Monday 01st July, 2019
18 DIV 2 HL FINAL
19:30 Kilara Og vs Killavullen TBC TBC
Wednesday 19th June, 2019
18 DIV 2 HL PLATE
19:30 Keale Gaels vs Clyda Rovers Eoin Walsh Kilbrin
Thursday 20th June, 2019
18 DIV 3 HL FINAL
19:30 St Dominics vs Kildorrery John O Brien Killavullen
Sunday 23rd June, 2019
18 DIV 3 HL PLATE
18:30 Newmarket vs Grenagh John O'Leary Kilshannig
Monday 17th June, 2019
16 DIV 1 HL
19:30 Liscarroll/Churchtown Gaels vs Mallow Dwaine Collins Churchtown
Tuesday 18th June, 2019
19:30 Charleville vs Kanturk Colm Maher Charleville
Thursday 27th June, 2019
19:30 Shandrum vs St Kevins Michael Sheehan Newtownshandrum
16 DIV 1 HL FINAL
19:30 1 v 2 vs 2 v 1 TBC TBC
Wednesday 19th June, 2019
U16 Div 2 HL Final
19:30 Ballycastle Gaels vs Killavullen Dave Farrell Sr Shanballymore
Thursday 27th June, 2019
16 DIV 2 HL PLATE
19:30 Kilara Og vs Ballygiblin Bernard Kiernan Fermoy
Wednesday 19th June, 2019
16 DIV 3 HL FINAL
19:30 Croke Rovers vs Millstreet Billy Newman Newmarket
Monday 01st July, 2019
16 DIV 3 HL PLATE
19:30 St Marks vs Kildorrery TBC Double up
Friday 21st June, 2019
14 DIV 1 HL PLATE
18:30 Watergrasshill vs Whitechurch Colin Lawless Delanys
Thursday 20th June, 2019
14 DIV 2 HL FINAL
19:30 Killavullen vs Ballygiblin Aidan Hyland Araglen
Sunday 14th July, 2019
16 DIV 1 FL FINAL
15:00 Killavullen vs Mallow TBC TBC
16 DIV 1 FL PLATE
15:00 Mitchelstown vs Buttevant TBC TBC
16 DIV 2 FL FINAL
15:00 BK Plunketts vs St Kevins TBC TBC
16 DIV 2 FL PLATE
15:00 Dr Pat O Callaghans vs Kilara Og TBC TBC
view all fixtures here

Tuesday 04th June, 2019
14 DIV 1 HL PLATE
Watergrasshill 4 - 14 vs 2 - 7 Blarney
Thursday 23rd May, 2019
Kilara Og 1 - 4 vs 2 - 12 Whitechurch
Friday 14th June, 2019
14 DIV 1 HL FINAL
St Catherines 4 - 5 vs 2 - 7 Aghabullogue
Friday 24th May, 2019
Clyda Rovers 3 - 7 vs 3 - 10 St Catherines
Thursday 23rd May, 2019
Charleville 5 - 9 vs 4 - 15 Aghabullogue
Sunday 26th May, 2019
14 DIV 2 HL FINAL
Killavullen 7 - 16 vs 3 - 10 Ballyhea
Tuesday 21st May, 2019
Ballygiblin 4 - 7 vs 2 - 9 Millstreet
Thursday 30th May, 2019
14 DIV 2 HL PLATE
Grenagh 0 - 15 vs 1 - 2 Buttevant
Thursday 23rd May, 2019
Buttevant 8 - 12 vs 2 - 9 Kanturk
Grenagh 2 - 29 vs 0 - 3 Newmarket
Thursday 30th May, 2019
14 DIV 3 HL
Liscarroll/Churchtown Gaels 0 - 2 vs 6 - 12 Kilshannig
St Kevins 3 - 13 vs 5 - 10 Croke Rovers
St Marks 6 - 9 vs 3 - 18 Dromtarriffe
Thursday 23rd May, 2019
Croke Rovers 2 - 11 vs 3 - 3 Liscarroll/Churchtown Gaels
Dromtarriffe 5 - 16 vs 5 - 10 St Kevins
Kilshannig 1 - 6 vs 3 - 7 St Marks
Wednesday 12th June, 2019
14 DIV 3 HL FINAL
Kilshannig 4 - 3 vs 3 - 6 St Marks
Sunday 02nd June, 2019
14 DIV 4 HL FINAL
Ballycastle Gaels 2 - 11 vs 1 - 8 St Dominics
Thursday 30th May, 2019
14 DIV 4 HL
Ballycastle Gaels 3 - 10 vs 2 - 2 Doneraile
Castlelyons 2 - 14 vs 0 - 8 Kilara Og
St Dominics 7 - 6 vs 4 - 7 Kildorrery
Saturday 25th May, 2019
Kildorrery 2 - 7 vs 0 - 13 Ballycastle Gaels
Friday 24th May, 2019
Doneraile 0 - 4 vs 9 - 10 Castlelyons
Kilara Og - vs - St Dominics
Monday 03rd June, 2019
14 DIV 1 FL FINAL
Mallow 4 - 7 vs 3 - 14 Kilshannig
Monday 27th May, 2019
14 DIV 1 FL PLATE
Buttevant 4 - 5 vs 3 - 9 Duarigle Gaels
Monday 20th May, 2019
14 DIV 2 FL
Bride Rovers 1 - 7 vs 2 - 10 St Dominics
Wednesday 29th May, 2019
14 DIV 2 FL FINAL
Mitchelstown 3 - 7 vs 5 - 6 Killavullen
Monday 03rd June, 2019
14 DIV 4 FL FINAL
Croke Rovers 2 - 8 vs 1 - 5 Doneraile
Monday 20th May, 2019
Croke Rovers 5 - 13 vs 0 - 5 Castlelyons
Monday 27th May, 2019
14 DIV 4 FL PLATE
Kildorrery 4 - 9 vs 6 - 9 St Dominics
Monday 20th May, 2019
Buttevant 2 0 - 5 vs 0 - 10 Kildorrery
Tuesday 04th June, 2019
12 FL BLUE FINAL
BK Plunketts 6 - 12 vs 7 - 5 Croke Rovers
Tuesday 21st May, 2019
12 FL BLUE
Charleville 4 - 4 vs 7 - 14 BK Plunketts
Monday 20th May, 2019
Liscarroll/Churchtown Gaels 9 - 11 vs 1 - 2 Newmarket
12 FL GREEN FINAL
St Peters 2 - 7 vs 3 - 12 Sliabh Luachra Gaels
Tuesday 21st May, 2019
12 FL PURPLE FINAL
Clyda Rovers 3 - 10 vs 0 - 8 Mitchelstown
Sunday 26th May, 2019
12 FL RED FINAL
Ballycastle Gaels 4 - 8 vs 1 - 2 Doneraile
Saturday 25th May, 2019
12 HL BLUE
Liscarroll/Churchtown Gaels 2 - 2 vs 0 - 8 Ballyhea
Friday 24th May, 2019
Newmarket 2 - 8 vs 3 - 4 Croke Rovers
view all results here

Lotto Results

13/06/2019

5
15
27
32


JACKPOT NOT WON LUCKY DIPS €50 Catherine Quirke, Ballyheaffy €50 Ann Lysaght, Fermoy €25 Alan Hegarty, Barnahown €25 Gerard O'Mahoney c/o Emmett JACKPOT ON 20th JUNE €4900

Club Shop

Noticeboard

Latest Video view all

19/06/2016
THE SUNDAY GAME THEME TUNE